ترجمه مقاله چیست؟بیان داستان به زبان خلاصه داستان تکرار محتوای داستان یکی از اصول بدی است که داستان را خسته کننده می کند و تعداد خوانندگان را کاهش می دهد. در مقیاس وسیع، اگر مقاله ای با کلمات تکراری در یک مجله منتشر شود، به دلیل عدم جذابیت و وجود کلمات تکراری، می توان آن را پست تلقی کرد.

اما به طور کلی از آنجایی که متن های تکراری یکی از نکاتی است که داوران به آن توجه می کنند، میزان موفقیت و انتشار این مقالات بسیار پایین خواهد بود.

در این مواقع ویرایش و بازنویسی مقاله شما که به آن توضیح مقاله می گویند بسیار مهم است. همانطور که از نام اصطلاح پارافراسینگ به معنای اعمال تغییرات در قالب و ساختار مقاله برای تولید مقاله ای با محتوای تمیز و با کیفیت است. تفسیر یک منبع شامل تغییر کلمات در عین حفظ معنای اصلی است. بازنویسی عبارت است از تکرار یا بازنویسی متن برای بسط، شفاف سازی و خلاصه کردن محتوا بدون سرقت ادبی.

بازنویسی متون و مقالات عبارت است از اعمال تغییراتی در متن و جملات به گونه ای که متن اصلاح شده شباهت کمتری به متن اصلی داشته باشد، اما بدون تغییر در معنای متن. هنگام ترجمه متن، عبارات و کلمات تغییر می کنند تا به معنی و مفهوم جملات آسیبی وارد نشود.

زمانی که شما نیاز به بازنویسی مقالات آنلاین، مقالات تحقیقاتی و قطعات محتوای روزنامه نگاری دارید، معمولاً از پارافراسی استفاده می شود. این در مورد بازنویسی متن بدون تغییر زمینه اصلی است. وقتی محتوا می نویسید، در واقع سعی می کنید افکار و ایده هایی را در مورد یک موضوع خاص ارائه دهید. یکی از گزینه ها این است که استدلال های خود را با نقل قول یا نقل قول پشتیبانی کنید. فرض کنید چیزی را برای یک مخاطب عام می نویسید، ممکن است مجبور شوید استدلال را ساده کنید تا دامنه خاص باشد. این به شما کمک می کند تا یک فکر یا ایده دقیق را با کلمات ساده به طور موثر منتقل کنید.

در نگارش آکادمیک، معمولاً بهتر است به جای استناد، منابع را با تعریف ذکر کنید. این نشان می دهد که شما منبع را درک می کنید، بهتر بخوانید و درک خود را ارائه می کنید. در بیشتر موارد بهتر است به جای نقل قول، نقل قول شود زیرا:

خلاصه کردن نشان می دهد که شما معنای متن را درک می کنید

صدای خود شما در سراسر مقاله شما غالب باقی می ماند

زیرنویس ها خوانایی متن شما را کاهش می دهند

اما این بدان معنا نیست که هرگز نباید به آن اشاره کنید. مراجع در این زمینه مناسب است:

توضیح مفصل بدهید

صحبت از زبان یا سبک نویسنده (به عنوان مثال، در یک مقاله تحلیل ادبی)

شواهدی برای حمایت از یک استدلال ارائه کنید

نقد یا تحلیل یک بیانیه خاص

بازنویسی بخشی طبیعی از فرآیند نوشتن است زیرا به شما کمک می کند تا ایده های خود را شفاف کنید و مخاطبان خود را درگیر کنید. استفاده از ابزار ترجمه به ساختار و ساده کردن این کار کمک می کند


[ بازدید : 22 ] [ امتیاز : 1 ] [ نظر شما :
]
[ يکشنبه 16 ارديبهشت 1403 ] [ 12:44 ] [ تیتر نوشت ]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر